środa, 9 listopada 2016

Biotechnology YES competition

Ja i mój wspaniały team - Gimi, Valentina, Emma, Bryce wzięliśmy udział w konkursie Biotechnology YES. Super international team - Polska, Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Kanada.

Konkurs bardzo fajny, sporo się można nauczyć w ciągu dwudniowych warsztatów i wcześniejszych spotkań z mentorami. Idea konkursu jest taka - zakładamy fikcyjną firmę, robimy biznes plan i prezentujemy swoją pracę przed jurorami - potencjalnymi inwestorami VC (Ventor Capital). Konkurs jest oparty o pomysł w science, więc ma być to naukowy pomysł na przedsiębiorstwo, przedstawiony pod kątem nauki, finansów, marketingu i logistyki. Oceniane były 4 części:

1. Structure and Presentation of the Business Plan.
2. Feasibility of R&D and IP Strategy.
3. Feasibility of Commercial and Marketing Strategy.
4. Feasibility of Financial Planning Strategy.

Niestety nie przeszliśmy do następnego etapu, ale szczerze uważamy że powinniśmy. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, mieliśmy bardzo profesjonalną prezentację, część z finansów uważamy że była rewelacyjna (szczególnie w porównaniu do grupy która przeszła). No ale cóż... Life... Może nasz pomysł nie był taki "fancy" dla inwestorów. Nie chcę zdradzać w całości o co chodziło, bo może jeszcze kiedyś to wykorzystamy, ale ogólnie był to projekt pozwalający na ratowanie pszczół.

Tu print screen z naszej części z finansami:


Czas warsztatów bardzo intensywny, ale sporo mieliśmy gotowe przed. Konkurs warty wpisu w CV i na LinkedIn, warto, polecam.

http://www.biotechnologyyes.co.uk/biotechnologyyes/index.aspx

The Biotechnology Young Entrepreneurs Scheme (Biotechnology YES) is an innovative competition developed to raise awareness of the commercialisation of bioscience ideas among early career researchers. The competition, funded by sponsorship, aims to encourage an entrepreneurial culture for the benefit of the UK economy.

Mimo wszystko, wygraliśmy elevator pitch, czyli takie krótkie przedstawienie, jednominutową prezentację (tyle czasu przez ile można zagadać potencjalnego inwestora w windzie). W nagrodę dostaliśmy książki o rozwijaniu przedsiębiorstwa w science i szampana.

To my:


Od lewej: Sylwia (Dr, CEO), Valentina (Prof., Principle Scientific Investigator), Emma (MBA, Marketing Director), Gimi (Business Operations Manager), Bryce (ACA, Financial Officer).

1 komentarz: