poniedziałek, 2 maja 2016

Co robić w Anglii w deszczowy dzień? Stoke-on-trent cz.1 (Water world)

Co robić w Anglii w deszczowy dzień?
Weekend majowy z bank holiday zapowiadał się mokro, więc wzięłam się za poszukiwanie miejsca, gdzie będziemy mogli fajnie spędzić czas mimo deszczu. Zdecydowałam się na aqua park. Dość niedaleko nas (1.5h pociągiem) jest Stoke-on-trent, a tam Water World. Zdjęcia z internetu były zachęcające:

photos from waterworld.co.uk

Ogólnie było fajne. Mały bardzo się cieszył, chociaż większość atrakcji to jeszcze nie na jego wiek (myślę że tak od 8 lat miejsce super). Bilety kupiliśmy przez internet (świetna sprawa, jest oddzielna kasa ekspresowa, co zaoszczędziło nam stania w dość długiej kolejce), dla 3 osób, ale za malca dostaliśmy zwrot w gotówce i darmową wejściówkę. Standard średniego basenu. Nie jest super czysto, ale ok. Przy szafkach z przodu były tłumy, ale odkryliśmy że przechodząc szatnię dalej są kolejne szafki, zielone i tam już były pustki (myślę że większość osób nie wiedziało o ich istnieniu, stąd te tłumy na początku szatni). Atrakcje z jakich mógł skorzystać półtoraroczniak to basen, 4 zjeżdżalnie ze schodkami na które wchodził sam, długa zjeżdżalnia gdzie jechał razem z tatą (to zdjęcie u góry po lewej, dzieci poniżej 90cm wzrostu mogą zjeżdżać między nogami dorosłego, wyższe mogą same), jacuzzi razem z mamą. Miał też podejście do zjeżdżalni rury, ale w końcu się nie zdecydował.
waterworld.co.uk
waterworld.co.uk

Było dużo śmiechu i radości, tata korzystał z tych dużych rur zjeżdżalni. W środku niby można kupić jedzenie, ale jakieś same okropne fast-foody, nie zdecydowaliśmy się i poszliśmy na obiad do centrum. Ogólnie miejsce fajne, ale bardzo głośne, no i spore kolejki do atrakcji w środku, ale cóż, wiedzieliśmy że tak będzie, w końcu długi weekend.

Samo miasto i okolice Stoke-on-trent są bardzo ciekawe i dużo tam atrakcji, dlatego na pewno jeszcze wrócimy.

O wycieczce:
Przyjechaliśmy pociągiem i trafiliśmy na dość dobrą pogodę (tzn. nie padało ;)), więc postanowiliśmy najpierw zrobić dłuższy spacer. Ze stacji przeszliśmy się do Water World pieszo, nad kanałem. Bardzo ładne miejsce na spacer. (Z punktu A/D do B, ok. 45 min piechotą wolnym tempem).
Potem poszliśmy do centrum, tam trochę się pokręciliśmy i w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Hanley Park (C). Piękny park i dużo atrakcji! Jest nowy plac zabaw z eksponatami znanymi mi z Parku Odkrywców w CNK, grające rurki i klawisze po których się skacze, iluzje optyczne, różne lustra, trampolina, koło chomika, karuzele..

photo from visitstoke.co.uk

Kawałeczek dalej kolejny plac zabaw.


Sam park duży i piękny, nie mieliśmy czasu zobaczyć wszystkiego, ale na pewno wrócimy w te okolice, bo czeka nas jeszcze:

1. http://www.monkey-forest.com/ - park gdzie jest 140 małp "na wolności" :-)
2. http://www.peakwildlifepark.co.uk/ - kolejny park ze zwierzętami, które chodzą sobie "na wolności" (np. lemury, pingwiny, żółwie)
3. Ogrody http://www.trentham.co.uk/trentham-gardens

cdn... :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz