o mnie

Chemik z wykształcenia (mgr chemii, specjalizacja bioanalityka, licencjat ze specjalizacją chemia środków bioaktywnych i kosmetyków, doktorat z biotechnologii obroniony w Manchester, UK, teraz post doc w Montrealu, Kanada). Była animatorka Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Prowadziłam warsztaty krawieckie dla dzieci, udzielałam korepetycji (przede wszystkim do matury z chemii), współpracowałam z firmą Lilla Lou, produkującą kreatywne książeczki dla dzieci. Pracowałam w międzynarodowej szkole podstawowej (International European School w Warszawie) jako nauczyciel przyrody. Teraz mama na post-docu odkrywa Kanadę.

Prowadzę blogi:

Handmade by Sylwik (filcowe wybryki) - blog o tworzeniu, szyciu, scrapbookingu, filcowaniu. Zaczęło się od filcowania, kiedy jeszcze byłam na studiach (początkowo tworzyłam biżuterię tylko dla siebie, ale kiedy znajomi zaczęli ją dostrzegać i chwalić, postanowiłam podzielić się pasją z nimi, a przez internet z całym światem ;). Teraz odeszłam trochę od filcu na rzecz szycia i scrapbookingu, ale od czasu do czasu chętnie wracam do mojego pierwszego zainteresowania. Na blogu zobaczycie moje przeróżne wytwory, pomysły na zajęcia z dziećmi, projekty dla Lilla Lou, ale także tutoriale, gdzie krok po kroku opisałam jak wykonać daną rzecz.

Mgr chemii - to mój chemiczny blog, w którym dzieliłam się notatkami ze studiów, konspektami lekcji, zadaniami i pomysłami na korepetycje. Trochę notatek z doktoratu, wpisy o życiu w Anglii i nowy rozdział - macierzyństwo.

Keep fit life - blog-notatnik, o zdrowym stylu odżywiania. Znajdziecie tu ciekawe przepisy (np. na ciasta bez mąki i cukru). Blog ostatnio trochę zaniedbany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz